Dětská scéna - krajské kolo

Krajské kolo „Dětské scény“ se uskutečnilo dne 11. dubna na ZUŠ Žerotín v Olomouci. Z okresního kola postoupil Jaroslav Mačkal ze 3. A se svou básní Stávka (L. Pavlásek).

„Dětská scéna“ je přehlídka dětských recitátorů a dílna nejzajímavějších a nejinspirativnějších vystoupení dětských sólových recitátorů z celé ČR. Recitátoři jsou vybíráni z krajských postupových přehlídek, jimž předcházejí oblastní (okresní), popř. obvodní a školní kola. Přehlídka má přímou vazbu na výuku českého jazyka a literatury. Prostřednictvím tvořivé práce na interpretaci básní či prózy a přípravy veřejného vystoupení rozvíjí v dětech schopnost hlubšího porozumění textu a vyspělého ovládání mateřského jazyka, přispívá ke kultivaci mluveného slova a rozvoji mluvních a komunikačních dovedností. Zároveň děti motivuje k aktivnímu poznávání české i světové literatury a získávání vztahu k ní. Učitelům nabízí přehlídka možnost pracovního setkávání, vzájemné inspirace a dalšího vzdělávání v oboru.

Porotu tvořili odborníci z oblasti dětského přednesu a dramatické výchovy, doplněnié o další osoby, které se ve své práci zabývají recitací a mluveným projevem (např. zkušení a tvořiví pedagogové, dospělí recitátoři).

V okresním kole soutěže se účastnili tito žáci:

Kristýna Kubáňová, 3.A

Jaroslav Mačkal, 3.A