Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Dětská scéna - krajské kolo

 

Krajské kolo „Dětské scény“ se uskutečnilo dne 11. dubna na ZUŠ Žerotín v Olomouci. Z okresního kola postoupil Jaroslav Mačkal ze 3. A se svou básní Stávka (L. Pavlásek).

 

„Dětská scéna“ je přehlídka dětských recitátorů a dílna nejzajímavějších a nejinspirativnějších vystoupení dětských sólových recitátorů z celé ČR. Recitátoři jsou vybíráni z krajských postupových přehlídek, jimž předcházejí oblastní (okresní), popř. obvodní a školní kola. Přehlídka má přímou vazbu na výuku českého jazyka a literatury. Prostřednictvím tvořivé práce na interpretaci básní či prózy a přípravy veřejného vystoupení rozvíjí v dětech schopnost hlubšího porozumění textu a vyspělého ovládání mateřského jazyka, přispívá ke kultivaci mluveného slova a rozvoji mluvních a komunikačních dovedností. Zároveň děti motivuje k aktivnímu poznávání české i světové literatury a získávání vztahu k ní. Učitelům nabízí přehlídka možnost pracovního setkávání, vzájemné inspirace a dalšího vzdělávání v oboru.

 

Porotu tvořili odborníci z oblasti dětského přednesu a dramatické výchovy, doplněnié o další osoby, které se ve své práci zabývají recitací a mluveným projevem (např. zkušení a tvořiví pedagogové, dospělí recitátoři).

 

V okresním kole soutěže se účastnili tito žáci:

Kristýna Kubáňová, 3.A

Jaroslav Mačkal, 3.A

Tereza Bouchalová, 3.B

Tobiáš Robotka, 4.A

Eva Spáčilová, 5. třída

Michal Prokopec, 5. třída

 

Dětská scéna

Dětská scéna

Dětská scéna

 

 

 


Mgr. Ivana Hundáková 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112131415
16
17181920212223
24252627282930
31