Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Den s budoucími spolužáky z Písečné

 

Dnešní den, 30.5.2018, jsme strávili s žáky z Písečné. Nejprve jsme nachystali jídelnu na divadlo a pak jsme vzali transparent s nápisem „Vítáme Písečnou!“ a šli nové kamarády přivítat k autobusové zastávce. Zavedli jsme je k nám do školy, přezuli se a šli se podívat na divadelní představení, které si pro nás „Písečná“ nachystala. Byla to pohádka O nešťastném pošťákovi Kolbabovi, který chodil rok a den po světě, aby doručil dopis bez adresy.

 

Po vystoupení nám žáci z Písečné vyprávěli o Sumatře, která se nachází v tropickém deštném pralese a o projektech, do kterých se zapojili. Prvním z nich je Green Life, který se snaží chránit prales a ohrožené druhy před krutými pytláky. Druhým projektem je Blue Life, který se zabývá čištěním pláží a oceánů a chrání tak mořské želvy i další tvory.

 

Pak jsme se rozdělili do skupinek a pustili se do matematiky Hejného. Po přestávce na nás čekaly zábavné aktivity: opičí dráha, fotbal, prolézačky, hry a jízda zručnosti. Po závěrečném focení a předání diplomů a medailí jsme šli doplnit energii do jídelny. Po společném obědě jsme se s kamarády rozloučili.

 

Byl to fajn den a už teď se těšíme, až se znovu uvidíme!


žákyně 5. třídy 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112
13
141516
17181920212223
24252627282930
31