Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Tradiční setkání partnerských škol v České Vsi

 

Jen co ve vsi skončily čarodějnické reje, začaly ve škole i na obci přípravy na vzácnou návštěvu. Setkání, na kterém se potkávají žáci, učitelé a zástupci obcí Stod u Plzně a Česká Ves se koná každý rok v květnu. Přestože cesta oběma směry je opravdu dlouhá a všechny ten den čeká vstávání s jitřenkou, velmi se na ty dva společně strávené dny těšíme.

 

Krajina a krásné prostředí Jeseníků jsou ideálním zázemím pro pořádání sportovních her v přírodě. Po vřelém přivítání, obědě ve školní jídelně a ubytování v hotelu Zlatý Chlum se početná skupina 80 žáků vydala po naučné stezce na Čertovy kameny. Všichni ten výstup napříč vrstevnicemi zvládli velmi rychle a s úsměvem a s větrem v zádech se ve smíšených týmech pustili do soutěžení. A každý si určitě našel disciplínu, ve které mohl vyniknout, přispět ostatním svými znalostmi nebo šikovností.

 

Na koloběžkách šlo o rychlost a zvládání jízdy mezi kužely, při discgolfu zase do poslední chvíle nebylo jasné, kdo svůj házecí talíř dopraví do koše jako první. Procházka lesní cestou se po výbavě opileckými brýlemi měnila na klopýtání a hledání přímého směru. Ve vědomostních soutěžích skládali žáci loga svých škol a obcí, orientovali mapu pomocí buzoly, vázali uzly.

 

Vrcholnou a doslova i vrcholovou disciplínou byl výstup na skály. Díky pomoci oddílu jesenických horolezců vystoupali do výšek všichni a bezpečně jištěni zvládli i slaňování.

 

Sladkou nanukovou odměnu si po sportování vychutnali všichni a po doplnění energie a nezbytné úpravě vizáže nás čekal večerní program. Za mixážním pultem Vojta a Martin s originální elektronickou hudbou a písničkami na přání roztančený parket ve školní jídelně. V dětech je neskutečné množství energie, ani po tak náročném dni se nikomu nechtělo jít spát.

 

Druhý den ráno jsme vyrazili do lázní, prošli se okolo „kopy“, podívali se na školu a Českou Ves pěkně shora. Žáci ze Stodu nakoupili oplatky a suvenýry, učitelé ještě zavzpomínali na společné zážitky, ale už plánovali termín dalšího setkání. Tentokrát ve Stodu, kde oslavíme půlkulatiny a patnácté setkání.

 

Děkujeme, přátelé, brzy na viděnou a těšíme se na další společné zážitky!

 

Stod

Stod

 

Více fotografií ve fotogalerii.

 

 


Mgr. Leona Steigerová 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112131415
16
17181920212223
24252627282930
31