Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Výlety ŠD a ŠK

  Ve čtvrtek 7.června navštívila naše školní družina včelaře pana Jatiho. Včelařství je pro něho koníček, kterému se věnuje s láskou. Pan Jati nás spolu s manželkou vřele přivítali a dokonce nám připravili ochutnávku medo-cukrového těsta. Ukázal nám celý úl, který některé děti viděly zblízka poprvé. Prohlédli jsme si mnoho pomůcek - nástavky, rámečky, kuřák, škrabku a další. Zajímavá pro nás byla fotografie včelí matky, která měla na sobě označení dvojciferným číslem. Měli jsme mnoho otázek a pan Jati nám na ně rád odpověděl. Tak jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a užitečných rad.

 

  


A hned druhý den se uskutečnil na závěr školního roku výlet pro ŠD a ŠK na Rejvíz. Tam nás čekali zástupci Lesů ČR Lubomír Novotný a Kateřina Martináková, kteří pro nás připravili program v rámci lesní pedagogiky. Dozvěděli jsme se velmi zajímavé věci o lese – o kůrovci, rezervaci, rozdílu mezi lesníkem a myslivcem, označení stromů a další. Sbírali jsme a poznávali houby, děti si zahrály pohybové hry o lese a vytvořily lesní sochu.

 

 

  Na Mechovém jezírku nám paní Tazbírková vyprávěla pověst, která se k tomuto místu vztahuje. S nadšením a zvědavostí jsme naslouchali. Vyprávění bylo tak zajímavé, že upoutalo nejen nás, ale i ostatní návštěvníky Mechového jezírka. Potom už nás čekala jen cesta autobusem a s úsměvem jsme se vrátili zpět ke škole, kde na nás čekali rodiče.

 

 

 

Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat manželům Jatiovým a zaměstnancům Lesů ČR - Lubomíru Novotnému a Kateřině Martinákové za příjemně strávené odpoledne. 

 

Vzpomínky na obě zajímavé akce si budeme dlouho pamatovat.


Petra Vedrová 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112131415
16
17181920212223
24252627282930
31