Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Zahradní slavnost - malé ohlédnutí za velkým a loučením a ukončením školního roku

 

„Mokrá varianta Zahradní slavnosti neexistuje, na Ukrajině už neprší, nejsme z cukru, schovejte gumáky, budete potřebovat lodičky“.  To jsou jen některé z hlášek, které proběhly při dopolední přípravě loučení se školním rokem 2017-18 a s žáky 9. ročníku.

 

Ráno jsme ještě všichni s nadějí sledovali meteoradary, pódium na generálku vystoupení bylo připravené, ale silné poryvy čerstvého větru bránily stavění stanů a s každou přibývající hodinou se před několika dny vyprahlá půda v areálu školy měnila v jednu kaluž.

 

Třináctá hodina rozhodla. Paní ředitelka zavelela k „evakuaci“ do prostor školy a pak nastalo organizované hemžení. Jídelna se upravila na místo pro vystoupení žáků, ve spojovacích chodbách pavilónů byly rozmístěny sety pro posezení, Íčko bylo upraveno na malou klidnou kavárničku a také stánky s dobrotami našly své místo. Žádné chuťové buňky neměly být ošizeny - cukrová vata, medovník, buchty, ovocné řezy, grilované maso, párek v rohlíku, oblíbený chleba se sádlem, tradiční mochito, výborná káva.


Ve Hře o štěstí byly díky našim sponzorům a přispěvatelům velmi pěkné a hodnotné ceny, které určitě mnohé z výherců potěšily.

 

Vše bylo připraveno, ve škole pro rodiče, hosty, žáky bývalé i současné a také pro všechny zájemce, kteří náš 7. ročník Zahradní slavnosti mohli sledovat online díky streamování  na Facebooku.

 

Za zvukovou aparaturu usedli zvukaři Tomáš Činčala a Jiří Dvořák, na správnou hudbu k vystoupením dohlížela paní vychovatelka Ludmila Šimonová. Zahradní slavnost zahájila paní ředitelka Milada Podolská a pan starosta Petr Mudra, kteří popřáli všem dětem krásné prázdniny a dospělým odpočinkovou dovolenou.

 

Svou premiéru úspěšně zvládli naši letošní moderátoři Nela a Radim, kteří představovali jednotlivá taneční, hudební, recitační, pěvecká a akrobatická vystoupení. Na pódiu se ve svižném tempu vystřídali žáci od 1. až po 9. ročník, i žáci ocenění stříbrnou medailí za reprezentaci školy ve vědomostních a sportovních soutěžích.

 

Dojemné bylo i krásné vystoupení kytarového souboru, protože bylo současně loučením se se zpěvačkou s úžasným hlasem a osobností.

 

Moderátoři poté uvedli blok vystoupení žáků 2. stupně a s ním se přiblížila i chvíle nejvíce očekávaná. Šerpování žáků, kteří končí docházku na Základní škole v České Vsi, jejich poděkování všem učitelům a rodičům, kteří s nimi prožívali školní dny a závěrečnou píseň, při které málokteré oko zůstane suché. Společenské oblečení a slavnostní okamžik - rázem jsou zapomenuty všechny strasti a případné lumpárny, žák se stává úspěšným absolventem a čeká ho další krok ke vzdělání. V tuto chvíli mají rodiče i učitelé společné přání, aby všichni byli v tom, co si vybrali, šťastní a úspěšní.

 

Abychom se neloučili slzavým údolím, finále patřilo kapele Death Cuprum, která nápor emocí a dojetí přeladila do tance a zpěvu.

 

Děkujeme všem, kteří se i malým přispěním podíleli na zdárném průběhu Zahradní slavnosti, za ochotu i vstřícné jednání. Máme další společný silný zážitek a věříme, že i díky němu si naši absolventi vzpomenou a budou hrdí na svoji školu.

 

Pěkné slunečné dny!

 

Zahradní slavnost 2018

 

Více fotografií ve fotogalerii.


Mgr. Leona Steigerová 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112131415
16
17181920212223
24252627282930
31