Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Českoveská obecní knihovna, jak ji neznáte

 

Na rozdíl od minulých let bylo letos v naší knihovně otevřeno i v srpnu. Po renovaci dětského oddělení  (únor 2018) přišlo totiž na řadu oddělení knih pro dospělé.  Srpnová aktivita nás knihovnic  i velmi ochotných  pracovníků ObÚ vyústila ve slavnostní otevření nově zrekonstruované obecní knihovny.


V sobotu 1.9.2018 odpoledne jsme se sešli s těmi čtenáři, kteří si chtěli jako první prohlédnout  svoji „novou knihovnu“.  Již nejbližší okolí knihovny svědčilo o zásadních změnách – záplava květin  místo jediné dominanty let minulých , odpadkového koše.

 

Slavnostní řeči pana starosty i paní knihovnice Królové byly krátké a stručné. Následovalo přestřihnutí symbolické pásky a první prohlídka zrekonstruovaných prostor.. Návštěvníci nešetřili chválou, což nás samozřejmě velmi potěšilo. A protože první zářijová sobota byla – jak bylo uvedeno na plakátech -  také regulérním výpůjčním dnem, někteří čtenáři  začali vybalovat svá zavazadla, vraceli knihy a nedočkavě („já už nemám co číst!“) si půjčovali další. Mohli si přitom vybírat z  prázdninové  zásilky nových knih.

 

A pro ty čtenáře, které nové police v modrém odstínu nijak nelákají, máme tuto zajímavou informaci: letos obec  Česká Ves  věnovala  na  nákup knih celkem 20 tisíc Kč, takže na podzim přibude  do knihovny dalších více než 50 nových knih pro děti i pro dospělé. 

 

Knihovna

Knihovna

Knihovna

Knihovna


Ing. Kateřina Proske, knihovnice 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112
13
141516
17181920212223
24252627282930
31