Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Splnili jsme …

V prvním říjnovém týdnu jsme se po roce vydali „změřit své síly“ se zástupci dalších škol okresu Jeseník v ojedinělém závodě. Závod se nazývá „Táhneme za jeden provaz“ a každoročně jej pořádají složky PČR. Žáci si zde mají prověřit nejen schopnost spolupracovat v týmu, ale také fyzickou zdatnost, své vědomosti a dovednosti spojené se zdravovědou a s využitím některých smyslů, jako je například postřeh, paměť, soustředěnost, kreativita, rychlost řešení nezvyklých úkolů apod. Vyrazili jsme tentokrát s pěti týmy mladších i starších žáků, a po loňském smolném čtvrtém místu (o jednu vteřinu) byli zvláště ti starší náležitě motivováni. Počasí k nám bylo velice milosrdné, a tak i nálada všech zúčastněných byla velice optimistická. Pro každé družstvo bylo nejtěžší čekání na start, ale hlavně čekání na celkové výsledky. Jaká pak byla radost právě jednoho z družstev starších žáků, kteří se opět dočkali – ze zisku 3. místa měli velkou radost a velmi spokojeně se „loučili“ s tímto závodem před odchodem na další studia. Ani ostatní se v poli závodníků ze šesti škol rozhodně neztratili a již těsně před vlastním zakončením závodu se hlásili o absolvování příštího ročníku. Odcházeli jsme tedy spokojení a úsměvy na tvářích. Co k tomu dodat? Gratuluji a určitě dorazíme i příště.

 

 


Mgr. Jarmila Procházková 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112131415
16
17181920212223
24252627282930
31