Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves

Česká Ves – líheň florbalových talentů - Florbalisté Švédska a Finska třeste se!

Základní škola Česká Ves realizuje od 1.5.2018 mikroprojekt v rámci Euroregionu Praděd pod názvem „Florbal hrou, hrajeme napříč Evropou“. Polskými partnery jsou UKS Trolik Opole a Szkola podstawowa Domecko z Gminy Komprachcice. Manažerkou českého předkladatele je ředitelka Základní školy Česká Ves p. Mgr. Milada Podolská. Obsahem projektu jsou pravidelné florbalové tréninky dětí od 5 do 13 let, 7 vzájemných turnajů ve třech věkových  kategoriích 5-7 let, 8-10 let, 11-13 let. Součástí projektu je také poznávání  Slezska na obou stranách hranice formou společných výletů a návštěv zajímavostí s cílem rozšířit znalosti o sousední zemi. Tréninky českých dětí vedou p. Mgr. Josef Zbyňovec a p. Mgr. Pavel Pytela.

Dne 20.10.2018 v sobotu se konal první turnaj v krásné sportovní hale v Opole, což byla pro děti první zahraniční sportovní zkušenost. V každé kategorii hrála tři družstva a největšího úspěchu dosáhli naši nejmladší 5-7 let, kteří se umístili na prvním místě. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Stanislav Bařina. V kategorii 8-10 let se družstvo České Vsi umístilo na druhém místě a nejlepším hráčem byl vyhlášen Patrik Čedroň. Nejstarší 11-13 let se po vyrovnaných utkáních umístili třetí, nejlepším hráčem byl Matyáš Michálek.

Členové družstev obdrželi medaile, diplomy a poháry. Po skončení turnaje děti navštívily ZOO v Opole. Turnaj byl po všech stránkách dobře připraven, ke spokojenosti všech účastníků.

Zvláště je třeba poděkovat p. Mgr. Zbyňovcovi, který se staral o dvě družstva, a také doprovázejícím rodičům, zejména p. ing. Luďkovi Vršanovi, který kaučoval družstvo 8-10 let.

Další florbalový turnaj nás čeká opět v Polsku v sobotu 24.11.2018 v Komprachcicích.