Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Den rodin v naší obci

V pátek 15. května jsme společně oslavili Den rodin a to již po třetí v naší obci. Akce se konala pod hlavičkou Výboru pro rodinu a školu, pod záštitou pana starosty obce a ve spolupráci se ZŠ v České Vsi. A díky této spolupráci dostal Den rodin tu opravdovou podobu. Paní ředitelka ZŠ Z. Blišťanová s učitelkami B. Sobalovou, M. Uhříkovou, I. Jáskovou, D. Černilovou, N. Horákovou, I. Skřivánkovou, E. Šindlerovou, J. Procházkovou a M. Janíčkovou motivovaly děti ze svých tříd a ty nakreslily nebo napsaly (česky i anglicky), jak vidí svoji rodinu. Výkresů a písemných prací bylo hodně, jedna lepší než druhá a vybrat z nich tu vítěznou nebylo vůbec snadné a tak poděkování patří všem, kteří pracovali i těm, kteří vybírali vítězné práce.

Vítězové dostali z rukou paní místostarostky A. Krčmářové pěknou knihu a určitě si odnesli hezký pocit, že svoji rodinu dobře představili. Jsou to tito žáci: A. Dostál, L. Brejza, P. Jedlička, V. Gnidová, S. Kolbová, M. Vondálová, A. Jedličková, M. Pruchnická, E. Pospíšilová, S. Zbořilová, E. Marcinová, L. Dostálová, F. Jati, A. Macková, D. Černá, N. Točoňová – všem patří upřímné blahopřání a poděkování. Věřím, že najdeme způsob, jak práce dětí představit i Vám, kteří jste nemohli přijít.

Poděkování patří také paní učitelce Havlové ze ZUŠ Jeseník, že připravila se svými žákyněmi Anetkou Fojtů a Evelínkou Pospíšilovou pěkné hudební zahájení našeho setkání.

Velmi krátce byl představen projekt Obec přátelská k rodině, ke kterému se naše obec přihlásila. Přihlášku připravuje Výbor pro rodinu a školu při ZO Česká Ves a o dalších krocích se budete dozvídat průběžně v dalších číslech Zpravodaje.

Závěrem byla představena malá expozice o minulosti i současnosti naší obce, kterou připravili R. Janas a paní kronikářka obce Dttrichová. Oběma patří dík za čas i velké nadšení, s jakým expozici připravovali. A z diskuzí vyplynulo, že práce bude pokračovat, že naše obec svoji historii má a my se ji postupně naučíme znát. Vždyť bez znalosti minulosti není budoucnosti!

S expozicí se určitě seznámí v hodinách dějepisu žáci naší školy, a pokud bude mít zájem veřejnost, tak věřím, že způsob, jak ji zpřístupnit, se najde.

Závěrem bych ještě jednou chtěla poděkovat paní ředitelce ZŠ v České Vsi, učitelkám, které se zapojily za invenci a ochotu spolupracovat a A. Baudisové a Mgr. Jiřímu Trunečkovi za pomoc při realizaci akce.


Za Výbor pro rodinu a školu při ZO Česká Ves M. Novotná

převzato z ČV Zpravodaje


Ondřej Pavlík 

 
 
 

kalendar 

Srpen 2018
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
131415161718
19
20212223242526
2728293031