Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Partnerská návštěva Stodu u Plzně

Rok se s rokem sešel a zástupci školy z řad pedagogů a žáků se vydali pod „ dopravní taktovkou p. Dostála směrem k Plzni. Přesto, že odjezd probíhal ještě před ranním rozbřeskem, dorazili všichni na smluvená místa včas a očividně dobře naladěni.

Jízda probíhala bez komplikací, a atk jsme do Stodu dorazili opět o něco dříve. Po dobrém obědě vedly naše kroky do místní zrekonstruované ZŠ, kde všichni obdrželi drobné dárky a kde se bylo opravdu na co dívat. Na některých však byla znát únava a samozřejmě zvědavost, kde že se bude vlastně letos spát a soutěžit.

Již u vchodu do bývalého vojenského areálu bylo patrné, že skutečnost předčila očekávání. A to jste měli vidět rozzářené oči dětí, těsně po zhlédnutí pokojů – apartmánů...

Času však nebylo nazbyt, a atak za krátkou chvíli (určenou k převlečení) bylo p. Ředitelkou zahájeno celé soutěžní odpoledne. Žáci byli rozděleni dle ročníků na 18-ti členná družstva, která střídavě soutěžila v jízdě zručnosti na kole, ve střelbě ze vzduchové pistole, hodu míčkem na cíl a v určování dopravních značek. Chvílemi nás zlobilo počasí, které bylo opravdu aprílové, ale vše proběhlo podle plánu, a tak mohl být na závěr zapálen táborák s opékáním buřtů.

Závěrečná diskotéka však byla pro mnohá děvčata tak velkou motivací, že se u ohně jen chvíli ohřály a spěchali vykonat potřebné úpravy na svém zevnějšku, což mnozí náležitě ocenili.

Po večeři jsme se tedy přesunuli do Kulturního domu. Zde proběhla po úvodní části – oficiální předávání darů, přivítání hostů, ukázky klasických tanců, ocenění nejlepších výsledků – již tolik očekávaná diskotéka.

Den druhý probíhal v ryze poznávacím duchu – návštěva plzeňské ZOO, která rozhodně nezklamala (jen toho časukdyby bylo více), oběd v jedné z místních středních škol, nezbytné loučení a krátká zastávka v našem hlavním městě. Tady jsme stihli zhlédnout židovskou synagogu, Tylovo divadlo, Týnský palác, Ovocný trh, Václavské náměstí a vyslechli i zvonkohru na staroměstském orloji.

Po prohlídce historické části a neodmyslitelného oddechu v centru dění vedla naše cesta zpátky  k domovu za perfektní asistence pana řidiče.

Těsně po 23. hodině jsme dorazili bez problémů do Jeseníku náležitě unaveni a však plni dojmů.

A jak jsme vlastně v soutěžení dopadli? I přes poněkud nejistou přípravu jsme rozhodně nezklamali – mezi ml. dívkami se stala celkovou vítězkou K. Juránková, ve starších byla M. Frgálová druhá a st. chlapci D. Jaroň, D. Malý a J. Černý si rozdělili 1. - 3. místo!

Co říci na závěr? Tato návštěva partnerské školy ve Stodu u Plzně byla ( což mi jistě ostatní zúčastnění kolegové potvrdí) inspirující, velice vstřícná a pohodová. Všichni jsme si ji užili a budeme ještě nějaký ten čas jistě na společné chvíle vzpomínat.

Děkuji tedy úplně všem aktérům, kolegům a panu řidiči za velmi dobře vykonanou práci.

 


Milada Podolská 

 
 
 

kalendar 

Srpen 2018
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
131415161718
19
20212223242526
2728293031