Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Zvoneček 2009

Ve středu 15.dubna 2009 proběhla na naší škole soutěž zpěváků lidových písní „Zvoneček 2009".

V učebně hudební výchovy 2.stupně bylo ve 14 hodin odpoledne plno. Na prezenční listině se objevilo celkem 23 podpisů, převážně soutěžících z 1. stupně. Malí zpěváčci z 1. stupně předvedli velmi pěkné pěvecké výkony, nebáli se a porota měla opravdu nelehký úkol vybrat ty nejlepší z nich. Ale odvaha vystoupit nechyběla ani několika žákům ze 2. stupně, kterým bych chtěla za účast velmi poděkovat. Jmenovitě: Janu Rakášovi, Lukáši Kekelymu, Kláře Macečkové a Janě Pazderové. Proč? Žáků 2. stupně základních škol bývá totiž na pěveckých soutěžích většinou jako šafránu. Jakoby se každým rokem pomalu, ale jistě vytráceli neznámo kam.

 

Na stupních vítězů stanuli tito žáci:

1. kategorie (1.- 2. třída):

1. místo:

Leona Zálešáková

2. třída

2. místo:

Markéta Komínková

2. třída

3 .místo:

Michal Hradil

2. třída

 

Natálie Mudrová

1. A

2. kategorie (3. - 4. třída):

1. místo:

Ingrid Rakášová

3. B

2. místo:

Lucie Baďurová

3. A

3. místo:

Evelína Pospíšilová

4. třída

 

Zuzana Trunečková

4. třída

3. kategorie (5. - 6. třída):

1. místo:

Marie Němcová

5. třída

2. místo:

Jakub Horbal

5. třída

4. kategorie (7. - 9. třída):

1. místo:

Jan Rakáš

7. třída

2. místo:

Jana Pazderová

8. třída

3. místo:

Lukáš Kekely

7. třída

 

BLAHOPŘEJEME!!!

A nakonec několik faktů (nikoli pocitů) k zamyšlení; třeba právě pro maminky, které nosí své dítko, budoucího žáčka, teprve pod srdcem …  „Z řady vědeckých experimentů vyplývá, že rozvoj múzických (hudebních) aktivit zasahuje přímo do základu utváření osobnosti člověka. Byly sledovány skupiny dětí, které pěstovaly systematicky hudebně pohybovou výchovu po delší dobu, a byly srovnávány s druhými dětmi; z výsledků vyplynulo, že múzická výchova měla u nich silný vliv na upevnění psychické stability (děti byly klidnější, vyrovnanější, méně neurotické, pohotovější v reakcích, tvořivější). V Maďarsku, kde se věnují úspěšně hudebně pohybovým činnostem ve školní i předškolní výchově a kde mají i specializované školy s rozšířeným vyučováním hudby a zpěvu, byla zveřejněna řada podobných zjištění – např. lepší schopnost soustředění dětí, smysl pro rytmus, schopnost vyjadřování, ale i bohatší fantazie, lepší výsledky v organizovanosti samostatné práce žáka s pomůckami, lepší výsledky ve všeobecně vzdělávacích předmětech i v tělesné výchově. Přitom je důležité, že nezáleží tolik na tom, jak velkých výsledků dítě v té či oné oblasti dosahuje, ale jak je jeho osobnost harmonizovaná, sladěná, vyrovnaná. A na tom má právě vydatný podíl múzická výchova.“ (citace z knihy Hudba a její svět)

 

Další fotografie najdete v sekci Fotografie zde

 

Mgr. Lenka Blašková


Ondřej Pavlík 

 
 
 

kalendar 

Srpen 2018
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
131415161718
19
20212223242526
2728293031