Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Den Země očima žáků

 

Děti sedmých tříd si na chvilku zahrály na redaktory a popsaly akci ZŠ Česká Ves “Den Země“, která v minulém týdnu proběhla v areálu Priessnitzových léčebných lázní. Trvala celé dopoledne a dobrou náladu všech zúčastněných nedokázalo pokazit ani nepříliš dobré počasí.

 

Na malé scéně kavárny Sofie se předvedla celá rodina Vincenze Priessnitze v podání krátkého představení dětí z dramatického kroužku. Před kavárnou byly vystaveny připravené kresby, které děti zpracovaly už během příprav na celou akci. I v průběhu dne projektu se však žáci výtvarně projevili, a to na stanovišti hřiště, kde kreslili na plátno vzkazy pro lázeňské hosty. Zavítali také na rozhlednu, nehezké počasí však nikoho neodradilo a vyhlídka byla pro děti stejným lákadlem, jako jízda lázeňským vláčkem. Nahlédly také do otevřené hrobky Vincenze Priessnitze a dozvěděly se spoustu zajímavých informací, jejichž zprostředkování se ujal Mgr. Jiří Glabazňa. Ožila taktéž bylinková zahrádka, kde si žákyně připravily povídání o léčivých bylinách a ostatní posluchači se snažili rozpoznávat a určovat některé rostliny.

 

A jak se na “Den Země“ dívali samotní žáci? Pokusili se své dojmy napsat formou krátkých novinových článků:

 

“Bájný vodní lékař ožil! Vincenz Priessnitz byl v pondělí 15. května spatřen u Českého pramene. Byl to duch dávno zesnulého doktora, či snad fata morgana? Nikoli – byl to jeden z žáků ve velmi věrohodném převleku! Stejně jako další děti z dramatického kroužku si připravil otázky a úkoly pro českoveské druhostupňaře. Celá akce se moc povedla, i když nám počasí moc nepřálo.“

 

“Společně jsme se pokusili zvýtvarnit vzkaz lázeňským hostům malbou na bílé plátno pomocí barev. Pokusili jsme se namalovat, co pro nás znamenají lázně. Dlouho jsme spekulovali, co namalujeme, nakonec zvítězilo heslo Prima lázně. Velice se nám malování líbilo. Déšť zapříčinil to, že se náš obraz rozpil. Nakonec byl však ještě hezčí.“

 

Den Země

Návštěva stanovišť, plnění úkolů a hlavně dobrá nálada během projektu Den Země

 

Den Země

Představení rodiny Priessnitzových v podání žáků dramatického kroužku

 

Den Země

Vincenz Priessnitz před Českým pramenem


Mgr. Ivana Chocholová a žáci 7. ročníku 

 
 
 

kalendar 

Duben 2018
PoÚtStČtSoNe
      1
278
91415
16182122
232829