Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Úspěch na krajské úrovni

 

Z Šumperka, Olomouce, Prostějova, Přerova, Zábřehu, Mohelnice, Uničova, Štěpánova, Šternberka a České Vsi se sjeli mladí fyzikové na krajské kolo olympiády (FO) v Olomouci. Nezastavila je ani sněhová kalamita, v ten dubnový den dlouho nevídaná.

 

Čtyři hodiny zápolili se čtyřmi úlohami vyšší - krajské obtížnosti a mnozí velmi úspěšně.

 

Postupu do krajského kola FO však předcházelo kolo školní a okresní. Bez úspěchů v těchto, nebylo možno olomouckého kola dosáhnouti.

 

ZŠ Česká Ves se po delší době fyzikální olympiády rovněž zúčastnila. Dva talentovaní borci, Jakub Španger a Tomáš Jaroň se ve „velkém“ světě dobře zorientovali a zabojovali o pěkná umístění.

 

Vítěz jesenického okresního kola, skromný, talentovaný a hloubavý deváťák Jakub Španger obsadil v kraji 11. místo a scházelo jen málo a mohl stát na stupních vítězů.

 

Teprve šesťák, druhý v okrese, Tomáš Jaroň byl rovněž úspěšným řešitelem krajského kola FO a sklidil nadějné 16. místo v této obtížné soutěži.

 

Oběma borcům gratuluji a těším se na jejich další pokroky při studiu světa kolem (ale i v ) nás - ve fyzice.

 

Velké díky patří také rodičům obou borců, kteří soutěž a fyzikální vzdělání ať už přímo nebo nepřímo u svých ratolestí podporovali a podporují.

 

Najdou se v příštích letech na naší ZŠ ještě další pilní a talentovaní fyzikové podobní Jakubovi a Tomášovi?

 

Fyzika

Fyzika

Fyzika

Fyzika


Mgr. Pavel Pytela 

 
 
 

kalendar 

Červen 2018
PoÚtStČtSoNe
    23
910
1617
181920212223
24
2526272930