Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Exkurze ve včelíně – ŠD 3

 

Včelařství je jedním z nejstarších oborů lidské společnosti. Se zálibou se mu věnuje mnoho včelařů v České republice a mezi ně patří i pan Jati z České Vsi. Rozhodli jsme se, že ho jednoho krásného slunečného dne s dětmi ze školní družiny navštívíme.

 

Manželé Jatiovi nás vřele přivítali. Pan Jati byl skvěle na malé všetečky připravený. Měl nachystaný celý úl, který některé děti viděly zblízka poprvé v životě. Ukázal jim nástavky, rámky, dokonce dětem zapálil i kuřák, který se používá ke zklidnění včelek, a na fotografii viděly dokonce včelí matku. Dozvěděli jsme se, jak pracovité a pro nás užitečné včeličky jsou. Otázky se jenom hrnuly  a pan Jati na všechny s úsměvem na tváři odpovídal.

 

Na závěr návštěvy nás čekalo velmi milé překvapení od paní Jatiové v podobě občerstvení, jak jinak než medového. Každý dostal malou lžičku a pustili jsme se do ochutnávky jejich úžasného domácího medu. Od sklenic jsme se nemohli odtrhnout, jak byl skvělý.

 

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat manželům Jatiovým za příjemně strávené odpoledne. Vzpomínky na tento den nám všem vydrží na dlouhou dobu.

 

 Jana Komínková, Petra Vedrová 

 
 
 

kalendar 

Červen 2018
PoÚtStČtSoNe
    23
910
1617
181920212223
24
2526272930