Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Projektový školní výlet „Kuky se vrací“

 

 

Velký byl počtem dětí, kterých se sešla většina – 23, pedagogický dozor se vystřídal. Velký byl také počtem dní, protože byl dlouhý díky tomu, že jsme vyjeli už ve středu po škole a vraceli jsme se až v sobotu. Parádní byl, protože téma Kukyho vyloženě sedlo a bylo velice nosné. Parádní byl, protože se sešly fajn děti a výborná parta. Je na co vzpomínat.

 

 

 

Před výletem jsme se koukli na film o filmu Kuky se vrací. Postavičku jsme tedy znali a věděli, kde se děj filmu odehrává a bylo všem jasné, že výlet bude zaměřený na přírodu. Kuky nás tedy provázel celý výlet.

 

 

 

Po příjezdu jsme se ubytovali na pokojích, zbavili se svých mobilních telefonů a rozhodli se, že je opravdu nebudeme těch pár dní potřebovat. Co nás všechny potěšilo bylo to, že slovo mobil jsme opravdu – ale opravdu – na těch pár dní vynechali ze svého slovníku a co víc, vůbec nám tato věc nechyběla. To oceňuji úplně na všech dětech a nesmírně si vážím toho, že všichni bez mobilů vydrželi.

 

 

 

Pak nás čekala spousta práce. Každý tým se pojmenoval, označil si svůj pokoj, nakreslil si svou značku. Kluci byli tak šikovní, že vytvořili cedulky na záchody, aby bylo všem jasné, kdy je volno a kdy obsazeno. Celá naše skupina byla ubytována v prvním patře, dole jsme měli společnou „klubovnu“, kde jsme se pravidelně scházeli a dostávali další úkoly, které jsme plnili.

 

 

 

První večer jsme společně soutěžili. Jednotlivá družstva se zapojila do soutěže Kuky má talent a opravdu talentovaných soutěžících bylo hodně. Zpívalo se, hráli se scénky. Kuky nás provázel celý večer a družstva sbírala první body. Po celé chatě jsme měli rozmístěny Kukyho obrázky.

 

 

 

Druhý den nás čekala spousta práce a her v přírodě. Družstva vytvářela přírodní kalendáře, někteří se opravdu hodně snažili, dokonce byly vytvořeny i kalendáře otáčecí,  každý byl originální, nádherný a přírodní. Ale protože Kuky měl svůj domeček a kamarády, udělala si jednotlivá družstva obydlí a Kukyho domečky v lese. Nesmírně nám vyšel vstříc pan správce, který dokonce pomáhal řezat větve a tak se z domečků staly obrovské domy, kde se vešla i celá třída. Lesní obydlí byly tak vyvedené a dobře postavené, že vydržely celý výlet. Pak jsme si nachystali večerní táborák, chystali jsme se na zpívání, vystoupení skupin u táboráku a večerní stezku odvahy do vystavených domečků.
 

 

 

 

Hry, hry a hry. Strategické hry, hry plné kamarádů, Kukyho stezka a Den objímání – to byl další den na našem výletě. Kukyho stezka byla plná úkolů v lese, hledání přírodnin, zpívání písniček, chystali jsme přírodní dary pro Kukyho. Také jsme si vařili  bylinkové čaje a sbírali jsme byliny. V kuchyni se nám stále střídala služba na nádobí, holky se ujaly ženských povinností velmi dobře. A všichni se těšili na večerní taneční maraton. Ten završil celý večer, dvojice tančily bez přestávek, dokonce jsme zapojili i večerní běh. Hodně vydařená akce, v příštím školním roce budeme prodlužovat taneční intervaly.

 

 

 

Sobotní ráno už nebylo tak veselé, protože nám všem vadilo, že výlet končí. Pan domácí nás všechny učil házet palačinky, vypustili jsme z chlívku Princeznu a měli jsme závěrečnou tombolu. Každý si vezl domů dárek…A to jsme stihli ještě oslavit narozeniny, vytvořit písničky a básničky pro Kukyho a zahrát si večer světluškovou hru.

 

 

 

Nevím o nikom, komu by se výlet nelíbil. Už teď přemýšlíme, co bude příště. Bylo nám společně moc dobře a moc se těšíme.

 Mgr. Ivana Chocholová 

 
 
 

kalendar 

Duben 2018
PoÚtStČtSoNe
      1
278
91415
16182122
232829