Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Dopisy - pro pizzu i pro radost

 

I letos se v hodinách slohu psaly dopisy. Ty „opravdické“ - včetně obálky, správně zapsané adresy i nalepené známky - adresované třeba maminkám, tátům, nejlepším kamarádům, vzdáleným příbuzným…

 

Jak však napsat dopis, aby se nestal pouze formální sbírkou bezcenných slov? Jedním z „metodických postupů“ může být například lidská náklonnost k jídlu. Dopisy pro pizzu, ale i pro řízeček, smažený sýr, kolínko s cibulkou či pro rajskou omáčku se staly startovacím cvičným prostorem, prostřednictvím kterého se děti učily vyjadřovat své pocity a seznámily se se strukturou dopisu. Šesťáci svými nápady opravdu nešetřili, mnohým z nás se při předčítání „dopisů nanečisto“ sbíhaly sliny, nejvíce však pracovaly bránice:

 

V České Vsi 11. května 2017


Milá pizzo,

zdravím tě až z České Vsi. Už jsme se vážně dlouho neviděly. A to musíme napravit! Naposledy to bylo minulé pondělí. Ty zážitky byly nepopsatelné: nekonečná vůně šunky, sýru a kukuřice jsou na tobě prostě nejlepší… Už se moc těším na tvé křupavé okraje a tenké těsto. Hlavně si nezapomeň na sebe vzít rajčatovou omáčku. Voníš tak, až se mi srdce svírá! Kulatá, hranatá, mražená, pečená – to vše je pizza výborná! Prosím, přijeď co nejdříve, už se na tebe moc těším! Mňam!


Tvá VI. A


P.S. Když jsem si na tebe předevčírem vzpomněla, úplně mi zakručelo v břiše!Závěrečné slohové práce žáků VI. A už v tuto chvíli leží v poštovní schránce. Připravené na cestu…Mgr. Lenka Blašková 

 
 
 

kalendar 

Červen 2018
PoÚtStČtSoNe
    23
910
1617
181920212223
24
2526272930