Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Na prázdniny s knihou!

 

V naší třídě se již stalo dobrou tradicí, že se v posledním týdnu školního roku vypravíme do jesenické knihovny. S tamními knihovnicemi na dětském oddělení jsme navázali velmi přátelský a přitom pracovně  výhodný vztah, který si oboustranně pochvalujeme a hýčkáme.

 

Letos jsme oběma knihovnicím doručili ještě před  školním výletem čtenářské deníky našich čtvrťáků, aby měly dost času podrobit je kritické prohlídce. Uznání (a příslušnou knižní odměnu) si po pečlivém výběru vysloužila šestice dětí, spravedlivě namíchaná z kluků a holek. I jejich spolužáci potleskem a uznalým mručením potvrdili, že se paní knihovnice nezmýlily a že opravdu vybraly ty nejlepší.

 

No a pro ty ostatní přidaly dlouholeté knihovnické odbornice několik dobře míněných kritických poznámek. Psaní vlastních jmen, diakritická znaménka nebo vyjmenovaná a příbuzná slova si nehlídáme jen v diktátech, ale také při každodenních zápisech. Čtvrťáci už by měli zvládat určitou úroveň zápisu čtenářských listů, a ne je co nejrychleji odbýt a nalepit je do deníku poloprázdné a plné chyb.

 

Opět jsme všichni uznali, že na tom něco bude. Třeba se za rok ukáže, že děti tyhle rady nejen dobře poslouchaly, ale také si je vzaly k srdci a řídily se jimi. Paní knihovnice se o tom budou v příštím školním roce moci přesvědčit osobně přímo v naší třídě – pozvali jsme je totiž na návštěvu některé z našich čtenářských dílen!

Ještě před volnou zábavou, tedy před vybíráním a půjčováním knih, na které se všichni těšíme úplně nejvíc, se dočkaly ocenění i paní učitelka s paní asistentkou: za příkladnou výchovu našich žáků ke čtenářství  jim byl předán další třídní maskot: zubatá veverka z filmu Doba ledová, samozřejmě s nepřehlédnutelným oříškem. Nadšení zúčastněných neznalo mezí...

 

A potom už konečně nastalo ono vytoužené prohrabování a přerovnávání knih, listování v křesle, na pohovce i na břiše na zemi („ta knížka je fakt bezva, paní učitelko!“) a hlavně vypůjčení spousty krásných knih na prázdniny.

 

Vždyť kdy jindy máme tolik času na čtení nežli právě o prázdninách?

 

Takže přejeme všem dlouhé čtenářské prázdniny plné  úžasných  zážitků a dobrodružství!

 

Prázdniny s knihou

 

 

Více fotografií ve fotogalerii.


čtenáři ze 4. třídy 

 
 
 

kalendar 

Červenec 2018
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819
20
2122
23242526272829
3031