Podzimní tvoření 2.A

Když jsem se dozvěděla o školní akci „podzimní tvoření“, začala jsem přemýšlet o tom, jak celou věc uchopit. Nakonec jsem se rozhodla pro společnou práci všech dětí s důrazem na tvořivost, kreativitu a vzájemnou kooperaci. Žádné předlohy ani šablony. Byla to v podstatě taková zkouška kolektivu…

Eliška Juránková, Zuzana Burďáková

Dokáží se domluvit, aby jejich výtvory měly společné téma? Aby vzájemně korespondovaly a ladily? Aby tvořily jedno ucelené dílo? Zvládnou se dohodnout a nehádat se? Donesou si všechen potřebný materiál?

Nechala jsem to na nich. Směřovala jejich diskuse a jen jim pomáhala… Nápadů bylo opravdu mnoho. Děti si vzájemně naslouchaly, neskákaly si do řeči a společně se na všem domluvily (ostatně takto probíhá i výuka matematiky). Prezentovaly své nápady a shodly se na tématu: Podzimní les. Byla radost je sledovat :-). Pak si každý do úkolníčku napsal přírodniny a materiál, který má donést a ve středu 11.10. jsme začali tvořit.

Jak to dopadlo? Podívejte se na fotogalerii :-) nebo se přijďte podívat na výstavu ve škole.

Ráda bych touto cestou také poděkovala paní asistentce Monice Tazbírkové za pomoc a spolupráci při společném tvoření.

Milé děti, jen tak dál!

Mgr. Jana Laštuvičková