Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Českoveský YARD(a) letos s překvapením


Na pochod se vypravilo 240 poutníků všech věkových kategorií. Tajemná trasa, soutěže, kvíz a možnost horolezeckého výstupu.


Česká Ves - Meteorologové si letos pořádně zašpásovali s nervovou soustavou organizátorů čtvrtého ročníku turistického pochodu „Českoveský YARD(a)“. Na víkend totiž předpovídali déšť a ukrutnou zimu, kterou z polárních oblastí přižene bouře Xavier. Ale nakonec nebylo tak zle a slunečný den přitáhl na start rekordních 240 poutníků. Mezi nimi opět nechyběl ani starosta České Vsi Petr Mudra, který na start dorazil s celou rodinou. Českoveský YARD(a) nikdy nebyl o hltání kilometrů, ale o výletu do krásné přírody spojeném s něčím navíc. A ani letos tomu nebylo jinak. „Startovalo se už tradičně v areálu základní školy, kde ale na rozdíl od předchozích let nedostali účastníci mapku trasy, ale pouze její malou část. Zbylé na ně čekaly v místech jednotlivých zastavení pochodu, takže nikdo netušil, kam se vlastně jde, a během putování prožíval i trochu dobrodružství, zda nemine nějakou „kontrolu“ a dorazí do cíle,“ říká jedna z organizátorek pochodu Ivana Hundáková a poodhaluje další zajímavosti z letošního ročníku Českoveského YARD(y): „Účastníci pochodu po startu vystoupali po modré značce na úbočí Zlatého Chlumu a vydali se směrem na Mlýnky, kde bylo první zastavení se soutěžemi pro děti. Další díl mapy je zavedl pod Bělák a u skaliska na ně čekalo překvapení v podobě dvou zajištěných výstupů, které připravili členové horolezeckého spolku z Jeseníku. Ti odvážnější z účastníků pochodu si tak mohli užít i adrenalin. Trasa dále pokračovala kolem Kostelníku a přes další zastavení se dostala až k Čertovým kamenům. Během putování dostávali poutníci další části mapy, které složili jako skládačku a získali tak kvíz, jehož vyřešením zjistili délku trasy v kilometrech i YARD(ech). Po otisku turistického razítka na známé turistické chatě zamířili zpět ke škole, kde na ně čekal bramborový guláš, něco teplého na zahřátí a účastnický list.“ V cíli si mohli všichni odpočinout a při posezení v zahradě ZŠ si sdělit zážitky, mezi nimiž jednoznačně vyhrávaly ty horolezecké. Českoveský YARD(a), o jehož organizaci se postarala ZŠ Česká Ves spolu obcí Česká Ves, se tak opět vydařil a dokázal, že není jen obyčejným turistickým pochodem, ale krásným zážitkem uprostřed podzimní přírody. Takže si nezapomeňte zapsat do kalendáře, že v říjnu 2018 bude „skoro jubilejní“ 5. ročník a na ten už mají organizátoři spoustu nových nápadů.


Pavel Macháček 

 
 
 

kalendar 

Září 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24
25
2627282930