Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Jak je důležitý „skupinový duch“

 

Na druhý pokus jsme s dvanácti žáky 7. – 9. tříd vyrazili změřit své fyzické síly, zručnost a všeobecný přehled ohledně fungování záchranného systému do areálu Fénix klubu Jeseník. Pravda, počasí nám opět zrovna moc nakloněno nebylo, ale děti se nezalekly a byly odhodlány se s tímto faktem „poprat“. Vidina teplého čaje a opékání špekáčků ve většině z nich vzbudila snahu se chladnému počasí nepoddat a udělat vše pro to, aby vše zvládli co nejrychleji… A jak jsem vypozorovala, uvažovali tak úplně všichni J  Jediným problémem, jak se později ukázalo, bylo uvědomit si, že podstatou tohoto branného závodu je spolupracovat v týmu. Suma sumárum – naši zástupci se ve výsledkové listině neztratili (naštěstí ani na trati) a ač jim těsně unikly posty nejlepší, nemají se za co stydět. Škoda jen, že někteří trošku podcenili fyzičku a důležitost rychlých reakcí. Nejlépe se tak umístilo družstvo starších žáků ve složení J. Černěnková, N. Pesselová a M. Kryštofík, které dělilo od třetího místa pouhých pár sekund. Další 3 družstva obsadila střední příčky celého závodního pole. „Sláva vítězům, čest poraženým“ a našim zástupcům velké díky za příkladnou reprezentaci v opravdu náročných podmínkách.

 

Táhneme za jeden provaz


Mgr. Jarmila Procházková 

 
 
 

kalendar 

Září 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425
26
27282930