Halloween nebo Dušičky

S nabídkou uspořádat v Katovně Halloweenskou akci se EduArti nepopasovali. Proč také, když žijeme v krásném českém kraji plném tradic. Uspořádali tedy celodenní projekt nazvaný PROŽÍT DUŠIČKY.

To, že to byl krok tím správným směrem, nás všechny přítomné přesvědčil tým EduArti během dopoledního programu, který byl zacílen na 4.a  5.ročníky ZŠ.

Na dětech bylo znát, že je toto téma velice zaujalo a hlavně na ně silně zapůsobilo. Vždyť smrt a povídání o ní je dnes pro děti téměř TABU. Záměrně nebo i podvědomě se mu při rozhovorech s dětmi vyhýbáme.

V Katovně se při různých aktivitách právě o smrti hovořilo otevřeně a beze strachu. Vzpomínali jsme na naše příbuzné, předky, sestavovali jsme rodokmen, vyráběli svíčky. Zamýšleli jsme se na tím, co si neseme ve svém kufru života, zaběhali jsme si a i při této sportovní aktivitě jsme se zabývali našimi životními prioritami v různých životních situacích.

Různé diskuze na toto téma, spousta nezodpovězených otázek a atmosféra z prožitého dopoledne v nás doznívala ještě dlouho po té. Proč tedy slavit Halloween, když máme naše DUŠIČKY?

Dušičky

Foto k akci ve fotogalerii zde

Mgr. Pavla Mudrová

Listopad 2017