Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

STRAŠIDELNÁ NOC pátá třída vs. třeťáci

 

Žáci páté třídy se rozhodli uspořádat akci pro své spolužáky. Ujali se toho, jak se říká od A do Z, tudíž i článek a fotodokumentace (autor Matěj Konečný) je tentokrát v jejich režii. A jelikož vznikly články dva (od Karolíny Sedlákové a Kateřiny Procházkové) a třída nedokázala zvolit ten „lepší“ ke zveřejnění, máte možnost volby vy a vybrat si ten „váš“:


a)      HALLOWEEN VE ŠKOLE PRO 3. TŘÍDU – Karolína Sedláková

Ve čtvrtek 2.listopadu se konal Halloween pro 3. třídu. Organizátorem jsme byli my – páťáci. Když jsme dorazili do třídy, měli jsme dvě hodiny na přípravy. První jsme odnesli stoly z jídelny na stanoviště, potom jsme se my – holky šly na záchody namalovat a převléknout do kostýmů. Když jsme byli všichni převlečení, šli jsme se nachystat na stanoviště.

Začátek stezky byl u IČKA, kde seděl Matyáš a vyvolával Charlieho. Já odpověděla za Charlieho: „Ano“. Vylezla jsem zpoza nástěnky parlamentu a odvedla je s Aňou na stanoviště. Když jim Aňa řekla hádanku, tak jsem zaječela a utekla zpět k IČKU, Aňa je potom nasměrovala na další stanoviště. Strašili jsme pořád dokola jako na začátku, až nás to nudilo. Nakonec šla paní asistentka s paní učitelkou. Všichni do toho dali všechno, co mohli, aby je pořádně vystrašili.

 

Když stezka skončila, všichni se sešli v jídelně a tam děti recitovaly své básničky. Porotou jsme byli my – páťáci a jednoznačně vyhrála báseň od Zuzky T. a Adama:

„Samaro, Samaro, ty jsi nás pohřbila, byla jsi taková kobyla.“

 

Potom byla krátká diskotéka a když skončila, všichni třeťáci šli spát a my jsme tam uklízeli stoly a potom jsme šli taky spát.

 

Když nás paní učitelka 6:25 vzbudila písní Sofia, nikomu se nechtělo vstávat a chudáci parlamenťáci se museli rychle sbalit a jít do parlamentu. A potom jsme se už všichni sbalili a šli se bohužel učit. Ale naštěstí jsme měli 1. hodinu etiku, a tak jsme si povídali, jak se nám ten Halloween povedl.

 

b)      STRAŠIDELNÁ NOC PRO 3. TŘÍDU – Kateřina Procházková

Už jsme páťáci, tak jsme se rozhodli, že uspořádáme spaní ve škole pro 3. A. A uspořádali. Tentokrát se ale spalo ze čtvrtka na pátek, takže jsme v pátek byli trochu ospalí.

 

Ve čtvrtek 2. listopadu jsme si my, páťáci, dali sraz ve škole už v 17 hodin. Ve škole mohli spát jenom ti, kteří si něco připravili, třeba jako já. Udělala jsem výzdobu a kvízy. A ostatní přichystali strašení nebo taky kvízy a výzdobu. Celé dvě hodiny jsme chystali stezku odvahy a plánovali, jak to tedy bude. Nakonec až v sedm přišli třeťáci a my mohli začít program. Třeťáci si zanesli věci do třídy, kde měli spát. Pak šli do jídelny a Verča pro ně měla hry. Třeba jako židličkovanou a tak dále.

 

My ostatní jsme už byli na svých stanovištích, aby mohla začít stezku odvahy. Šimon přinesl umělou krev, takže jsme vypadali dost strašidelně. Bylo asi pět stanovišť a u každého měli něco splnit nebo si poslechnout nějaký strašidelný příběh. Z jídelny jsme třeťáky pouštěli po dvou a po deseti minutách. První dvojice se tak trochu bála, ale ti ostatní už moc ne. Ale i já musím uznat, že to bylo moc strašidelné.

 

Až si to děti prošly, tak jim paní učitelka Hundáková vyprávěla příběh o Halloweenu. Nakonec nám děti zarecitovaly svou básničku, kterou složili a pak jsme si udělali suprovou diskotéku s písničkami. Po diskotéce se všichni vydali do svých tříd a chystali se na spaní. Asi tak přibližně o půl jedenácté jsme už všichni leželi ve svém spacáku.

 

V pátek ráno nám paní učitelka pustila písničku Sofia jako budíček. Nikomu se nechtělo vstávat. Nachystali jsme se a pádili do etické výchovy za paní Hundákovou. Tam jsme se bavili, jak se ná to povedlo. Až hodina skončila, tak jsme se schovali a čekali, až přijdou třeťáci do třídy. Když přišli, tak jsme na ně vybafli a předali diplom za přežití naší stezky a lízátko.

 

Nakonec jsme se všichni normálně učili. A asi si dovedete představit, jak jsme v ten pátek tvrdě spali.

 

STRAŠIDELNÁ NOC pátá třída vs. třeťáci

STRAŠIDELNÁ NOC pátá třída vs. třeťáci

STRAŠIDELNÁ NOC pátá třída vs. třeťáci


Mgr. Pavla Mudrová 

 
 
 

kalendar 

Listopad 2018
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
1920
21
22232425
2627282930