STRAŠIDELNÁ NOC pátá třída vs. třeťáci

Žáci páté třídy se rozhodli uspořádat akci pro své spolužáky. Ujali se toho, jak se říká od A do Z, tudíž i článek a fotodokumentace (autor Matěj Konečný) je tentokrát v jejich režii. A jelikož vznikly články dva (od Karolíny Sedlákové a Kateřiny Procházkové) a třída nedokázala zvolit ten „lepší“ ke zveřejnění, máte možnost volby vy a vybrat si ten „váš“:

a)      HALLOWEEN VE ŠKOLE PRO 3. TŘÍDU – Karolína Sedláková

Ve čtvrtek 2.listopadu se konal Halloween pro 3. třídu. Organizátorem jsme byli my – páťáci. Když jsme dorazili do třídy, měli jsme dvě hodiny na přípravy. První jsme odnesli stoly z jídelny na stanoviště, potom jsme se my – holky šly na záchody namalovat a převléknout do kostýmů. Když jsme byli všichni převlečení, šli jsme se nachystat na stanoviště.

Začátek stezky byl u IČKA, kde seděl Matyáš a vyvolával Charlieho. Já odpověděla za Charlieho: „Ano“. Vylezla jsem zpoza nástěnky parlamentu a odvedla je s Aňou na stanoviště. Když jim Aňa řekla hádanku, tak jsem zaječela a utekla zpět k IČKU, Aňa je potom nasměrovala na další stanoviště. Strašili jsme pořád dokola jako na začátku, až nás to nudilo. Nakonec šla paní asistentka s paní učitelkou. Všichni do toho dali všechno, co mohli, aby je pořádně vystrašili.

Když stezka skončila, všichni se sešli v jídelně a tam děti recitovaly své básničky. Porotou jsme byli my – páťáci a jednoznačně vyhrála báseň od Zuzky T. a Adama:

„Samaro, Samaro, ty jsi nás pohřbila, byla jsi taková kobyla.“

Potom byla krátká diskotéka a když skončila, všichni třeťáci šli spát a my jsme tam uklízeli stoly a potom jsme šli taky spát.

Když nás paní učitelka 6:25 vzbudila písní Sofia, nikomu se nechtělo vstávat a chudáci parlamenťáci se museli rychle sbalit a jít do parlamentu. A potom jsme se už všichni sbalili a šli se bohužel učit. Ale naštěstí jsme měli 1. hodinu etiku, a tak jsme si povídali, jak se nám ten Halloween povedl.

b)      STRAŠIDELNÁ NOC PRO 3. TŘÍDU – Kateřina Procházková

Už jsme páťáci, tak jsme se rozhodli, že uspořádáme spaní ve škole pro 3. A. A uspořádali. Tentokrát se ale spalo ze čtvrtka na pátek, takže jsme v pátek byli trochu ospalí.

Ve čtvrtek 2. listopadu jsme si my, páťáci, dali sraz ve škole už v 17 hodin. Ve škole mohli spát jenom ti, kteří si něco připravili, třeba jako já. Udělala jsem výzdobu a kvízy. A ostatní přichystali strašení nebo taky kvízy a výzdobu. Celé dvě hodiny jsme chystali stezku odvahy a plánovali, jak to tedy bude. Nakonec až v sedm přišli třeťáci a my mohli začít program. Třeťáci si zanesli věci do třídy, kde měli spát. Pak šli do jídelny a Verča pro ně měla hry. Třeba jako židličkovanou a tak dále.

My ostatní jsme už byli na svých stanovištích, aby mohla začít stezku odvahy. Šimon přinesl umělou krev, takže jsme vypadali dost strašidelně. Bylo asi pět stanovišť a u každého měli něco splnit nebo si poslechnout nějaký strašidelný příběh. Z jídelny jsme třeťáky pouštěli po dvou a po deseti minutách. První dvojice se tak trochu bála, ale ti ostatní už moc ne. Ale i já musím uznat, že to bylo moc strašidelné.

Až si to děti prošly, tak jim paní učitelka Hundáková vyprávěla příběh o Halloweenu. Nakonec nám děti zarecitovaly svou básničku, kterou složili a pak jsme si udělali suprovou diskotéku s písničkami. Po diskotéce se všichni vydali do svých tříd a chystali se na spaní. Asi tak přibližně o půl jedenácté jsme už všichni leželi ve svém spacáku.

V pátek ráno nám paní učitelka pustila písničku Sofia jako budíček. Nikomu se nechtělo vstávat. Nachystali jsme se a pádili do etické výchovy za paní Hundákovou. Tam jsme se bavili, jak se ná to povedlo. Až hodina skončila, tak jsme se schovali a čekali, až přijdou třeťáci do třídy. Když přišli, tak jsme na ně vybafli a předali diplom za přežití naší stezky a lízátko.

Nakonec jsme se všichni normálně učili. A asi si dovedete představit, jak jsme v ten pátek tvrdě spali.

STRAŠIDELNÁ NOC pátá třída vs. třeťáci

Mgr. Pavla Mudrová