Myšlenková mapa žáků 3. B na téma lidé kolem mě.

Žáci třetí třídy se zamýšleli nad tím, jací jsou lidé kolem nás a některé myšlenky stojí za to zveřejnit.

Posuďte sami.

Mám velkou rodinu. Jsme veselí. Moje rodina mě ochraňuje. Dává mi lásku. Máme se moc rádi. Jsem moc ráda, že je mám.

S cizími dětmi se ráda skamarádím. Nikomu cizímu neotvírám. Když mě někdo cizí láká do auta, řeknu „Ne!“ Cizí lidi vždy pozdravím.

Škola mě moc baví.  Učíme se nové věci. Ve škole mám dobré kamarády. Jsem moc ráda, že chodím do školy v České Vsi.

Aneta Kopecká

Moje rodina je hodná. Nejradši mám maminku a tetu. Rodina mě chrání a dává mi jídlo a pití.

Nesmím nastupovat k cizím lidem do auta. K cizím lidem nechodím domů. Neotvírám cizím lidem.

Škola mě baví. Mám tady hodně kamarádů. Moje nejlepší kamarádky jsou Marlen, Kačka a Helča Čonková.

Míša Žmolíková

Doma jsem v bezpečí. Nejsem sám. V rodině je zábava. Rodina mi pomáhá. Všichni jsou na mě hodní. Jsem v teple. Mám oblečení, hračky. Pomáhají mi.

S cizími lidmi se můžu seznámit. Můžu jim pomoct. Odmítnu , kdyby mě chtěli někam odvézt. Nebudu je zvát domů.

Ve škole je zábava. Dobře se učím. Ve škole mám kamarády. Hrajeme hry. Luštíme různé hry. Máme dobré učitelky.

Artur Vaculík

Nesmím cizím lidem otevírat dveře. Nemůžu si k nim sedat do auta.

Svou rodinu mám moc ráda. Maminka je na mě moc hodná. S rodinou zažiji hodně zábavy a legrace. Cítím se v ní bezpečně.

Do školy chodím ráda a mám tady plno kamarádek. Učíme se hodně zajímavých věcí. Je tu plno zábavy.

Natálka Krystýnová

Mgr. Irma Jásková