Duhová písnička 2017

Duhová písnička

Dne 24. listopadu se v jídelně od 9:00 konalo školní kolo pěvecké soutěže Duhová písnička. Každá třída vysílala ze svých řad ty nejlepší zpěváky, aby se utkali v těžko měřitelném souboji.

Talentů zde bylo opravdu mnoho a z 19 zúčastněných výborných pěvců umělých písní bylo opravdu těžké vybírat.

Byla jsem ráda, že si děti před svým finále v kapli mohly osahat, jak se zpívá na mikrofon. Užily si také jistě své velké a vnímavé publikum, které bylo tvořeno ze všech žáků prvního stupně a částečně i z řad druhostupňařů, kteří nás přišli podpořit.

Porota poslala do dalšího kola tyto žáky:

Kategorie 1.-3. třída

Kategorie  4.-5.třída

1.místo: Helena Badiová (2.B)

1.místo: Teodor Žalud (5.tř.)

2.místo: Zuzana Burďáková (2.A)

2.místo: Matyáš Michálek (5.tř.)

3.místo: Beáta Mudrová (2.A)

3.místo: Odeta Malčíková (5.tř.)

3.místo: Karolína Procházková (2.A)

3.místo: Jakub Pazdera (5.tř.)

A naše klání mělo pokračování hned další čtvrtek, 30. listopadu, v jesenické Kapli.

V první kategorii (složené z 28 soutěžících ze 7 základních škol) si  své prvenství s přehledem a jednotným hlasováním poroty obhájila Helenka Badiová a své třetí místo také znovu obdržela Beátka Mudrová. Obě vítězky jsou žákyněmi druhého ročníku naší školy.

V druhé kategorii se místa trochu protočila a tentokrát si okresní, a tudíž i cennější stříbro odnášela Odetka Malčíková. Bronzem se může pyšnit Matyáš Michálek.  Oba jsou našimi šikovnými páťáky a své kategorii ve velké a početné konkurenci určitě neudělali ostudu.

(Pozn. Hodnocení pěveckých soutěží je vždy hodně subjektivní a hodně záleží na tom, co kterou porotu více osloví, i když se zpěvák snaží sebevíc. V atletice výkon porovnáte díky měření mnohem snadněji.)

Všem zúčastněným žákům jak ve školním, tak v okresním kole děkuji za jejich píli, rodičům i učitelům za pomoc s výběrem písní.

A jak pravil moudrý Einstein: „Konec světa bude, až lidé přestanou zpívat.“ Proto zpívejme z plných plic, ať už nám to ladí méně nebo více!

Duhová písnička

Více fotografií ve fotogalerii.

Mgr. Pavla Mudrová, foto Monika Tazbírková

Prosinec 2017