Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Duhová písnička 2017

 

Duhová písnička

 

 

Dne 24. listopadu se v jídelně od 9:00 konalo školní kolo pěvecké soutěže Duhová písnička. Každá třída vysílala ze svých řad ty nejlepší zpěváky, aby se utkali v těžko měřitelném souboji.

 

Talentů zde bylo opravdu mnoho a z 19 zúčastněných výborných pěvců umělých písní bylo opravdu těžké vybírat.

 

Byla jsem ráda, že si děti před svým finále v kapli mohly osahat, jak se zpívá na mikrofon. Užily si také jistě své velké a vnímavé publikum, které bylo tvořeno ze všech žáků prvního stupně a částečně i z řad druhostupňařů, kteří nás přišli podpořit.

 

Porota poslala do dalšího kola tyto žáky:

 

Kategorie 1.-3. třída

 Kategorie  4.-5.třída

 1.místo: Helena Badiová (2.B)

  1.místo: Teodor Žalud (5.tř.)

 2.místo: Zuzana Burďáková (2.A)

  2.místo: Matyáš Michálek (5.tř.)

 3.místo: Beáta Mudrová (2.A)

  3.místo: Odeta Malčíková (5.tř.)

 3.místo: Karolína Procházková (2.A)

  3.místo: Jakub Pazdera (5.tř.)

 

A naše klání mělo pokračování hned další čtvrtek, 30. listopadu, v jesenické Kapli.

 

V první kategorii (složené z 28 soutěžících ze 7 základních škol) si  své prvenství s přehledem a jednotným hlasováním poroty obhájila Helenka Badiová a své třetí místo také znovu obdržela Beátka Mudrová. Obě vítězky jsou žákyněmi druhého ročníku naší školy.

 

V druhé kategorii se místa trochu protočila a tentokrát si okresní, a tudíž i cennější stříbro odnášela Odetka Malčíková. Bronzem se může pyšnit Matyáš Michálek.  Oba jsou našimi šikovnými páťáky a své kategorii ve velké a početné konkurenci určitě neudělali ostudu.

 

(Pozn. Hodnocení pěveckých soutěží je vždy hodně subjektivní a hodně záleží na tom, co kterou porotu více osloví, i když se zpěvák snaží sebevíc. V atletice výkon porovnáte díky měření mnohem snadněji.)

 

Všem zúčastněným žákům jak ve školním, tak v okresním kole děkuji za jejich píli, rodičům i učitelům za pomoc s výběrem písní.

 

A jak pravil moudrý Einstein: „Konec světa bude, až lidé přestanou zpívat.“ Proto zpívejme z plných plic, ať už nám to ladí méně nebo více!

 

Duhová písnička

 

Více fotografií ve fotogalerii.


Mgr. Pavla Mudrová, foto Monika Tazbírková 

 
 
 

kalendar 

Říjen 2018
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15
161718192021
22232425262728
293031