Týden otevřených dveří do matematiky Hejného v 1. třídě

Od 20. do 24. listopadu měli rodiče prvňáčků možnost nahlédnout do výuky svých dětí v hodinách matematiky vyučované podle metod profesora Hejného.

Zájem rodičů byl opravdu velký a ve třídě se během týdne se vystřídalo  od maminek přes babičky a tatínky celkem 14 hostů.

Některé děti přítomnost svých blízkých velmi prožívaly, protože se chtěly ukázat v tom nejlepším světle, jiné se tak trochu předváděly nebo se chodily za maminkou ujišťovat, stejně jako to asi probíhá doma.

Rodiče prvňáčků byli jistě překvapeni, jak se z jejich „malých“ dětí najednou po třech měsících ve škole vyklubali šikovní školáci, kteří se umí hlásit o slovo, vysvětlovat své myšlenky před tabulí, soustředěně pracovat v lavici, diskutovat na koberci nad různými řešeními, kontrolovat si ve dvojicích svou práci nebo samostatně bez učitele vést a organizovat hru.

Z jejich výrazů při odchodu bylo patrné, že jsou na své děti právem pyšní!

Budeme se těšit na příště, jistě budeme znovu příjemně šokováni  : - )

Matematika u prnáčků

Mgr. Pavla Mudrová