Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Studijní skupinka „v pohybu“

V říjnu jsme s naší studijní skupinkou zavítali do sportovně zábavního centra v Adolfovicích. Děti si okusily kousek ze světa sportu. Střílely na biatlonové střelnici, zaposilovaly si na TRX nebo si ověřily kondici na analyzačním přístroji. Vyzkoušely si koordinaci na boulderingové stěně. Zalezly si na lanových pyramidách, balančních lanových překážkách. Ve druhém patře jsme si vyzkoušely, dotykové naučné obrazovky a vyhledávaly informace o jesenické fauně a flóře na dřevěných naučných panelech.

 

A kdo vlastně jsme?

 

Naše skupinka vznikla ve školním roce 2016/2017. V současné době navštěvuje skupinku šest dětí, které mají nadprůměrné intelektové schopnosti a chut’ se v těchto schopnostech nadále zdokonalovat.

 

Čemu se věnujeme?

 

- řešíme úlohy problémového charakteru

- hledáme odpovědi na zajímavá témata

- učíme se efektivně spolupracovat s druhými při řešení problémů

- řešíme úlohy různých olympiád – “Matematický klokan”, “Matematické olympiády”, “Olympiády z českého jazyka” atd.

- řešíme logické hádanky, rébusy, křížovky, Sudoku

- řešíme soubory úloh “Za pět minut zvoní” z časopisu Rodina a škola

 

Práce v naší skupince se řídí specifickými požadavky jednotlivých žáků. Je založena na poznávání, respektování a rozvíjení jejich individuálních potřeb. Díky spolupráci třídních učitelů žáků mohu plánovat a realizovat takové činnosti, které žáky zaujmou. Cílem kroužku je, nabídnout těmto dětem širokou škálu činnosti, aby si našly svůj prostor pro rozvoj svého talentu.

 

 

 

Bělá v pohybu

 

Více fotografií ve fotogalerii.


Mgr. Ivana Hundáková 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
1718
19
20212223
24252627282930
31