Českoveský Mikuláš 2017

V úterý 5. prosince se v areálu Základní školy Česká Ves, za doprovodu dusotu kopyt pekelníků, ohňů a síry, otevřely brány pekla. Stalo se tak už počtvrté, kdy se tato tradice přesunula k základní škole. Lucifer v knize hříchů vyjmenovával hříšníky, mezi nimi i ředitelku ZŠ paní Podolskou. I pro tu si přišli čerti a odvlekli ji k přistavenému žebřiňáku plného zlobivých dětí.

Jak už to tak bývá, po zlu přišlo dobro v podobě Mikuláše a jeho družiny andělů. A tak byli všichni zachráněni. Čertům nezbývalo nic jiného než se vrátit zpět do útrob země.

Pro děti bylo připraveno peklo (nehrajte s čerty karty, podvádějí) i nebe, kde mohly slíbit, že budou hodné, budou si uklízet pokojíček, nebudou tak často na mobilech a počítačích. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží J. Krásný podvečer doplnil i připravený ohňostroj a pohádkový blok v jídelně ZŠ.

Děti se už mohou v klidu těšit na kouzlo Vánoc a rodinnou pohodu. Velké poděkování patří organizátorům celé akce.

Mikuláš

Více fotografií ve fotogalerii.

Roman Janas

Prosinec 2017