Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Kreativce ještě máme …

 

V rámci jednoho z témat výtvarné výchovy v sedmém ročníku je rozvoj tvořivého přístupu k zobrazení lidského obličeje. Nejen že jsme přetvářeli svůj pohled na jednotlivé partie, ale tentokrát jsme se doslova vyřádili netradičně – vytvářeli jsme účesy přímo na našich modelech. Žáci, rozdělení do jednotlivých tvůrčích skupinek, měli za úkol účes navrhnout, vytvořit a také ostatním prezentovat. A co víc – měli využít předměty spojené s denní potřebou, případně využít věci, které se ve třídě právě nacházely. Nejprve bylo možno pozorovat, jak se vzájemně ovlivňovali, co se týče volby modelu, volby předmětů a samotného účesu. Mnohdy příliš jasnou představu neměli a tápali, ale jak šel čas, stále více se uvolňovali a improvizovali – což bylo ostatně hlavním záměrem.

 

No a výsledek stál za to!

 

Při následné prezentační akci jsme se od srdce nasmáli a někteří se sami nestačili divit, co to vlastně jejich spolužáci vytvořili :-)

                                                                                                                     


Mgr. Jarmila Procházková 

 
 
 

kalendar 

Říjen 2018
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
1516171819
20
21
22232425262728
293031