Kreativce ještě máme …

V rámci jednoho z témat výtvarné výchovy v sedmém ročníku je rozvoj tvořivého přístupu k zobrazení lidského obličeje. Nejen že jsme přetvářeli svůj pohled na jednotlivé partie, ale tentokrát jsme se doslova vyřádili netradičně – vytvářeli jsme účesy přímo na našich modelech. Žáci, rozdělení do jednotlivých tvůrčích skupinek, měli za úkol účes navrhnout, vytvořit a také ostatním prezentovat. A co víc – měli využít předměty spojené s denní potřebou, případně využít věci, které se ve třídě právě nacházely. Nejprve bylo možno pozorovat, jak se vzájemně ovlivňovali, co se týče volby modelu, volby předmětů a samotného účesu. Mnohdy příliš jasnou představu neměli a tápali, ale jak šel čas, stále více se uvolňovali a improvizovali – což bylo ostatně hlavním záměrem.

No a výsledek stál za to!

Při následné prezentační akci jsme se od srdce nasmáli a někteří se sami nestačili divit, co to vlastně jejich spolužáci vytvořili :-)

Mgr. Jarmila Procházková

Duben 2018