Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

“Čtenářské bingo” – besedy v Knihovně v Jeseníku, České Vsi, III. A

 

V měsíci listopadu jsme s žáky III. A zavítali do Obecní knihovny v České Vsi. Našim cílem bylo, blíže se seznámit s knihami pro hru “Čtenářské bingo”. Tuto hru připravila pro děti z 1. stupně paní asistentka Kateřina Proske s paní učitelkou Pavlou Mudrovou. Zapojit se může opravdu každý.

 

Díky paní Kateřině Proske se nám podařilo lépe poznat a rozlišit jednotlivé kategorie knih. Byly nám představeny knihy, které nabízí Obecní knihovna. Někteří se podívali do knihovny poprvé.

 

V Knihovně Vincence Priessnitze v Jeseníku jsme se zaměřili na ilustrace, komiksy. Paní Sikorová nám představila knihy, které jsou dětem známé, ale také knihy, které už méně. Jako například takové knihy, které jsou pouze ilustrované, ale příběh si tvoří už čtenář sám.

 

A co to vlastně Čtenářské bingo je?

 

Není to soutěž ani seznam naordinované literatury. Cílem je propojit řadu pěti na sebe navazujících políček. Směr, řádek, sloupec nebo diagonálu je na každém čtenáři. Přečtenou literaturu zapisují ze zadní stranu lístečku. Čtenář uvádí název knihy, autora, téma z binga.

 

“Ten, kdo čte, žije s každou knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.” (O. Wilde)


III. A v knihovně

III. a v knihovně

III. A v knihovně

III. A v knihovně

III. A v knihovně

III. A v knihovně

III. A v knihovně

III. A v knihovněMgr. Ivana Hundáková 

 
 
 

kalendar 

Říjen 2018
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
1516171819
20
21
22232425262728
293031