Projekt “JOHANN”, III. A

V rámci učiva Prvouky – Naše obec vznikl projekt “JOHANN”.

Žáci si vybírali z témat, která následně zpracovávali ve skupinách. V závěru projektu své práce prezentovali před třídou. Výstupem tohoto tématu bylo vytvořit hru na téma “Naše obec”.

1. Historie
  2. Osobnosti
  3. Firmy – továrny
  4. Muzea
  5. Významné budovy
  6. Současnost
  7. Obyvatelstvo
  8. Mapa

Největší zájem byl o historii. V průběhu práce děti dostávaly průběžně otázky z nabízených témat. Za správné odpovědi dostaly část z obrázku. Části také dostaly za odměnu v rámci návštěvy na Obecním úřadě a za exkurzi ve veterinární ordinaci. Části pak složili do portrétu “Johanna”.

Dětem jsem zároveň postupně poodhalovala život a příběh “Johanna”, který patří mezi nejvýznamější rodáky České Vsi.  Johann Schroth se staral o zvířata, proslavil se léčením domácích zvířat. Jeho příběh se zraněním se velmi podobá příběhu jeho spolužákovi Vincenci Priessnitzi. Aplikoval zkušenosti s léčením na lidech. Johann Schroth vycházel z vlastních pozorování u koní.

Na Obecním úřadě si děti ujasnily odpovědi na otázky, které jim byly nejasné. Např. přesný počet obyvatel, počet členů v zastupitelstvu, co znamenají jednotlivé symboly na znaku. Děti se také dozvěděly, jak vypadá územní plán obce, jaký je rozpočet, jak vypadá vizualizace návrhu nového bazénu.

Díky paní veterinářce MVDr. Lenky Römerové a její fenečce Emičce děti poznaly, jak probíhá vyšetření psa. Od měření teploty, poslechu stetoskopem, prohlídky tlamy,  přes vyšetření ultrazvukem. Dále si děti vyzkoušely mikroskop, navazovaly porodní provázky na plyšového psa, vážily se. Také si vyzkoušely jaké je být zavřený v kleci.  Paní veterinářka dětem ukázala nejpoužívanější nástroje potřebné k operaci a zubnímu ošetření. Domů si každý odnesl injekční stříkačku.

Děkujeme panu starostovi Petru Mudrovi a paní veterinářce Lence Römerové za  věnovaný čas.

Johann

Více fotografíí ve fotogalerii.

Mgr. Ivana Hundáková

Leden 2018