Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Dějepisná olympiáda

Jako přední představitel československého zahraničního odboje za první světové války byl po vzniku samostatného státu zvolen v listopadu do významné funkce. V této funkci byl potvrzen ještě třikrát.


Víte, kdo byl onou tajemnou osobou? Pak i vy byste měli šanci ve školním kole Dějepisné olympiády.

 

První prosincový pátek se kolem osmé hodiny sešlo ve školní jídelně 21 žáků a žákyň 8. a 9. tříd. Nejednalo se o předčasný oběd. Tolik odvážlivců se rozhodlo změřit své síly ve znalosti historie. Letošním tématem byla tzv. první republika, tedy období od října 1918 do října 1938.

 

Otázky a úkoly měly ověřit nejen znalosti, ale i schopnost vyhledat nepravdivá tvrzení, pracovat s obrazovými materiály a také třeba se „slepou mapou“. Dvakrát se soutěžící potkali s úkolem poznat loga významných prvorepublikových podniků či firem a doplnit k nim města, kde sídlily.

 

Po vypršení časového limitu a odevzdání pracovních listů jídelnou zněly dotazy a vášnivě se diskutovalo, která odpověď byla správná a proč.

 

Přes víkend proběhlo vyhodnocení a nyní mám čest oznámit, že limit pro úspěšného řešitele splnilo sedm soutěžících. Pro postup do okresního kola budu vybírat z těchto jmen: Julie Kapustová IX. B, Martin Spáčil IX. B, Dominika Szkipalová IX. B, Pavel Dostal IX. A, Jan Bouchal IX. A, Max Ring IX. A a Tomáš Kostka IX. A.

 

Velmi oceňuji výkon žáků 8. ročníku, kteří se na olympiádu připravovali samostatně, neboť téma první republiky se probírá až o rok později.

 

Foto v galerii. 


Mgr. Jiří Š. Truneček 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112
13
141516
17181920212223
24252627282930
31