Dvakráte laťka vysoko nastavena

Snad více než po pěti letech, se dne 18.12.2017 žáci a žákyně z šestých až devátých tříd sešli na výškařském závodě na domácí půdě, na Českoveské vánoční laťce.

Kolem třiceti soutěžících létalo v naší tělocvičně předvánočním vzduchem, ve snaze překonat laťku vysoko položenou na stojanech. Ne, že by byl v jediný okamžik prostor naplněn třiceti žáky a žákyněmi. Závodili jsme totiž podle atletických pravidel, přes opravdovou laťku. Zde jsou ti nejúspěšnější:

mladší žákyně: 1. Aneta Karásková, 2. Míša Kristýnová, 3. Anička Drhová

mladší žáci: 1. Jan Podaný, 2. Jakub Glac, 3. Bohuš Černý

starší žákyně: 1. Jana Distlerová, 2. Sarah Kroupová, 3. Jana Trunečková

starší žáci: 1. Adam Szücs, 2. Jan Bouchal, 3. Adam Tyl

Mnoho soutěžících si ustavilo nebo zlepšilo osobní rekord, ale hlavně u všech byla vidět obrovská snaha vznésti se vlastní silou co nejvýše. Překonaných 130 cm Anetky Karáskové a 163 cm Adama Szücse určitě zaslouží obdiv.

Nejlepší z „našich“ školních závodů dostali příležitost skákat i na okresní Vánoční laťce 21.12. na Gymnáziu v Jeseníku. Míša Kristýnová, Jana Distlerová, Aneta Karásková a Adam Szücs potvrdili, „že na to mají“ i v okresním měřítku. Anetka po dramatickém průběhu (rozeskakování o první místo) skvěle zvítězila a Adam obsadil nádherné druhé místo. Všem sportovcům patří gratulace a přání, ať se i nadále ve skoku vysokém (hlavně v technice skoku) zlepšují.

Vánoční laťka

Mgr. Pavel Pytela - učitel TV