Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Osmáci psali o maminkách…

 

Máme za sebou období klidu a pohody, dárků, pohádek, vánočních dobrot, ale i vánočních přání. Všichni jste jich dostali určitě velkou spoustu – chodily nám zprávy, někomu přišlo poštou i pár pohlednic, přáli jsme si ve škole, na ulici, v obchodech i na večírcích…

 

Před vánočními prázdninami psali osmáci slohovou práci. Práci, ve které popisovali své maminky. A já mám ještě jedno přání. Podělit se s Vámi o nádherné myšlenky, věty, slova, které patří právě maminkám našich žáků. Protože jsem sama mámou, věřte mi, že jsem u čtení slohových prací měla často slzy v očích.

 

…Moje maminka je super. Mám ji velice ráda. Nikdy bych ji nevyměnila. Má své chyby, ale kdo je nemá. Moje maminka je nejlepší na světě…


…Maminka je důležitá v mém životě. Nevím, co bych bez ní dělala. Chtěla bych jí poděkovat za to, že tu pro mě vždy byla a je, že se o mě stará. Přirovnala bych ji k hodné víle…


…Moje maminka má spoustu dobrých vlastností. Lze se na ni spolehnout, nepoužívá tělesné tresty, ráda mi pomůže, když mi něco nejde a nevychází. Když jsem byl malý, tak to byla ona, kdo mě všechno učil. Třeba topit a spoustu dalších věcí…


…Chtěla bych mamince poděkovat za výdrž, kterou se mnou má a za to, že mě vychovala k dobrému…


…Maminka je dobrosrdečná, milá a spolehlivá. Za nic na světě bych ji nevyměnil…


…Díky její povaze, pečlivosti a chování jsem měla dokonalé dětství, na které moc ráda vzpomínám…


…Své maminky si vážím už jen proto, že maminku mám jen jednu. Maminka se mnou denně chodila do školky. Byla to ona, kdo se mnou byl první den ve škole. To maminka mi každý den chystala svačiny. A maminka se mnou psala úkoly. Někdo to vidí jako povinnost rodiče, ale já to vnímám tak, že to se mnou přeci dělat nemusela. Nemusela mě doprovázet do školy. A dělala to s láskou. A tuhle lásku, kterou ona dávala a dává doteď, bych jí rád vrátil. Tato láska se ale nedá vrátit v penězích. A tak plánuji dál. Jednou své mamince vrátím všechnu lásku, kterou dala ona mně. Moje maminka je totiž ta nejhodnější, nejlepší a nejúžasnější. Važte si své maminky, protože máte jen jednu…


…Moji maminku bych za nic na světě nevyměnil. Mám ji rád takovou, jaká je. Pro mě je nejlepší a nejhezčí. Mám ji moc rád a za všechno jí moc děkuji…


…Moje maminka se vždy o mě starala. Utírala mi slzy a uklidňovala mě, když mi nebylo nejlíp. Chtěla a chce pro mě to nejlepší. Mám ji ráda a za nic a nikoho bych ji nevyměnila. Doufám, že budu jednou tak dobrá máma, jako je ta moje. Moc si jí vážím…


…Ono vlastně ani nejde sepsat, co k ní cítím. Mé pocity k ní totiž na papír sepsat nejdou. Vždy o mě totiž s láskou pečovala a je ještě mnoho času, který s ní strávím. Je to první osůbka, kterou jsem uviděla na světě. Jsem jí ohromně vděčná za vše, co pro mě udělala. Každý o své mamince říká, že je výjimečná osoba na tomto světě. Ani já nebudu výjimkou a myslím si, že lepší maminku ani nemůžu chtít. Snaží se mě chránit a seznamovat se světem. Naučila mě vše a díky ní jsem taková, jaká jsem. Mám Tě moc ráda a díky za vše!!!...


Mgr. Ivana Chocholová 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112
13
141516
17181920212223
24252627282930
31