Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Není strom jako strom

Před nedávnem jsme se sedmáky zkoušeli, jak dokážeme kreativně tvořit účesy. Čas se „přehoupl“ do nového kalendářního roku a my se věnujeme tématu zdánlivě zcela všednímu – strom. Postupem času se však žáci přesvědčují, že zde se k danému pojmu dá přistupovat snad ještě kreativněji, a to nejen z hlediska využití různých výtvarných technik. Pracovali jak samostatně, tak ve dvojících, menších či větších skupinách. Zaměřili se na zachycení strohé reality z hlediska proporcí a pracovali také na rozvíjení své fantazie, včetně verbální prezentace. Využívali tradiční a netradiční materiály. Byli „nuceni“ improvizovat a zamyslet se nad souvislostmi, které jim slovo strom nabízí. Vyzkoušeli si také jeden z postupů výroby ručního papíru. Každý z nich si alespoň v jedné z činností našel to své… Některé dokonce napadaly další varianty, jak s tímto zadáním pracovat, a to mě opět přesvědčilo o tom, že když chtějí, tak umí – což je ostatně také na výsledcích jejich práce a úsilí vidět…  :-)

 

 

 


Mgr. Jarmila Procházková 

 
 
 

kalendar 

Říjen 2018
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
1516171819
20
21
22232425262728
293031