Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Zeměpisná časovka

Pár dní po vydávání pololetního vysvědčení „změřili své síly“ žáci 7. ročníku v zeměpisné soutěži. Stejně jako v roce loňském, měli za úkol v rámci časového limitu zvládnout vyhledat správné údaje z atlasu. Tentokrát jsme se však zaměřili jen na americký světadíl. S mapou pracujeme téměř každou vyučovací hodinu, tak by se zdálo, že to byl vcelku lehký úkol a o výsledku bude rozhodovat převážně čas. Mnozí se však při soutěži samotné přesvědčili, že není zrovna lehké pracovat pod časovým tlakem, a dalším problémem v řešení se ukázal také fakt, že si ne všichni soutěžící správně přečetli daný úkol. Tím vším se pak zbytečně připravili o důležité body. A také se někteří přesvědčili o tom, že se spěch a zbrklost opravdu ani v tomto případě nevyplácí. Suma sumárum – soutěže se zúčastnilo celkem 30 žáků, ale jen jediné se podařilo v základním časovém limitu všechny úkoly splnit. A o koho se jedná? Celkovou vítězkou se stala Veronika Macková ze třídy 7.B.! Druhým úspěšným řešitelem se stala Adéla Juránková ze třídy 7.A. O místo třetí se pak podělili Veronika Černěnková a Adam Tesař, oba ze 7.B. Tito žáci byli následně odměněni diplomy a sladkými cenami – ještě jednou jim touto cestou gratuluji a ostatním děkuji za snahu. Všem pak přeji dostatek motivace pro další část tohoto typu soutěže, která proběhne v závěru školního roku.      Mgr. Jarmila Procházková 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112
13
141516
17181920212223
24252627282930
31