Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Pátek 2. 3. - tři (výpravy) v jednom (dnu)

 

1. Zahájili jsme návštěvou v MŠ Holanova. V mrazech, které klesají pod  -10 stupňů, se školkové děti většinou nedostanou ven, takže jsme pro ně byli vítaným zpestřením. Nejprve jsme oběma skupinám – Beruškám i Včelkám – předvedli náš písničkový program. Na závěr jsme ty nejodvážnější přibrali do kola – školkové děti nám pomohly udělat ještě delšího a línějšího hada!

Potom si každý školák našel svého školkového kamaráda a ve dvojici zkoušeli nakreslit to, co před chvílí viděli, zpívali a předváděli. Při odchodu z MŠ jsem zaslechla:„Ten prcek byl tak úžasnej, já bych si ho hned schoval pod bundu a odnesl bych si ho domů!“

 

2. Autobus nám neujel, všech 26 páťáků naložil a my jsme pospíchali do Jeseníku, resp. do katovny na výstavu Knihovna očima dětí. Krásný prostor v podkroví nově opravené historické budovy skvěle doplnily práce dětí (nejen) z naší školy, takže paní učitelka neustále fotografovala, jak sami uvidíte ve fotogalerii.

 

3. Pěší přesun do knihovny Vincence Priessnitze byl bleskurychlý, stejně jako poděkování knihovnic dětského oddělení za naši účast na výstavě. A nejlepší nakonec: listování, přehrabování, čtení a půjčování krásných knížek. Prázdniny už začínají, takže nezapomeňte: přes den na lyže, na brusle, na procházku či na návštěvu, a večer zalézáme do postýlky s knížkou!

 

 

Tři v jednom

Tři v jednom

Tři v jednom

 

 

 

Více fotografií ve fotogalerii.


Kateřina Proske, asistentka v 5. třídě 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
101112
13
141516
17181920212223
24252627282930
31