Informace pro rodiče k zápisu do 1. třídy

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2018/2019 proběhne:

12. 4. 2018 v době 14.00–17.00 hodin

v Základní škole Česká Ves

K zápisu pro školní rok 2018/2019 přicházejí a zápis v řádném termínu absolvují:

• děti narozené v období 1. 9. 2011–31. 8. 2012
  • děti s odkladem povinné školní docházky z loňského roku
  • děti, které dovrší 6 let až po 1. 9. 2018:

a) pokud dosáhnou věku 6 let do 31. 12. 2018 – musí mít doporučení školského poradenského zařízení

b) pokud dosáhnou věku 6 let po 31. 12. 2018 – musí mít doporučení školského poradenského zařízení a odborného lékaře

Průběh zápisu:

• K zápisu se dostaví zákonný zástupce se svým dítětem dne 12. 4. 2018 v době 14.00–17.00 hodin do ZŠ Česká Ves.
  • S sebou je potřeba vzít svůj OP a rodný list dítěte, u cizinců pas.
  • Zápis bude rozdělen do dvou částí:

a) formální - podání žádosti o přijetí k povinné školní docházce.

b) motivační - činnosti spojené s orientačním posouzením školní připravenosti dítěte formou hry nebo jinou vhodnou formou. Materiál Desatero pro rodiče předškolního věku (viz níže) nabízí zákonným zástupcům základní informace o tom, co by jejich dítě mělo zvládnout před vstupem do základní školy.

• K zápisu není potřeba se objednávat.
  • Je-li dítě v termínu zápisu nemocné, může se zákonný zástupce dostavit bez něj.

Kritéria pro přijímání dětí k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2018/2019:

• Žáci s místem trvalého pobytu ve školském obvodu ZŠ Česká Ves.
  • Žáci, kteří byli v loňském školním roce zapsáni do ZŠ Česká Ves, a byl jim povolen odklad povinné školní docházky.
  • Žáci z jiných školských obvodů, pokud to umožňují kapacitní možnosti školy.
  • Pokud nebude možno rozhodnout dle jednotlivých kritérií, bude rozhodnuto losem.

Počet žáků přijímaných ve školním roce 2018/2019

• Ve školním roce 2018/2019 lze otevřít dvě první třídy. Žáci budou přijímáni do celkové kapacity školy.

Oznámení o přijetí:

• Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání bude oznámeno vyvěšením na budově školy a na webových stránkách školy – www.zsceskaves.cz.
  • Uchazeči, kteří budou přijati, budou uvedeni v seznamu pod jejich přiděleným registračním číslem zároveň s výsledkem řízení u každého z nich.
  • Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání, za oznámená. Rozhodnutí o přijetí nebude rozesíláno poštou.

Žádost o odklad plnění povinné školní docházky:

• Zákonný zástupce, který žádá pro své dítě odklad povinné školní docházky, se musí dostavit i s dítětem k zápisu v řádném termínu zápisu.
  • Zákonný zástupce podá žádost o odklad povinné školní docházky.
  • Součástí žádosti je doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.
  • Vzhledem k dubnovému termínu zápisu doporučujeme objednání do PPP co nejdříve.

Co našim žákům nabízíme?

• Různé zájmové útvary - např. Literárně-dramatický, Matematika hrou, Pohybové hry s angličtinou, Kecálek, kroužek Dovedných rukou, Malý výtvarník, Hra na kytaru, Keramika, Florbal, Volejbal, Kondiční cvičení…
  • Výuku anglického jazyku již od prvního ročníku.
  • Konverzaci v angličtině s rodilým mluvčím.
  • Plavání ve všech ročnících 1. stupně.
  • Lyžařský výcvik v 5. a 7. ročníku.
  • Etickou výchovu jako samostatný předmět.
  • Provoz školní družiny a školního klubu 6.30-16.30 hodin.

Ke stažení:

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku zde

Ředitelství ZŠ

Červen 2018