Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Asijský den

Nebojte se, nebudu psát o různorodosti oblečení, ve kterém chodíme dosti často nejen do školy nebo o využití techniky v našich domácnostech – ale jedná se o malý projekt, v rámci hodin zeměpisu.  V sedmém ročníku se momentálně věnujeme „sbírání informací“ o Asii, a tak jsme se společně rozhodli poznat tento světadíl i z jiné stránky. Poslední školní den před jarními prázdninami jsme si se žáky přinesli různé pochutiny, které mají něco společného s konzumací právě v této části světa. Vytvořili jsme malou provizorní jídelnu s „tabulí“, na které bylo možno spatřit například japonské sushi v několika variantách, čínské nudle, indický chléb, různé druhy čajů apod. Abychom však do takto pojaté vyučovací hodiny zapojili opravdu všechny smysly, veškerá jídla před jejich společnou konzumací jsme ostatním prezentovali. No a kdo chtěl, mohl si také vyzkoušet, jak jíst tradičním čínským způsobem – tedy hůlkami. No, a že to není zrovna jednoduché, se mnozí také přesvědčili…Tento den z nás asi paní kuchařky moc velkou radost neměly, ale spokojenost a pozitivní reakce dětí byla nade vše. Tak snad zase někdy příště.


 


Mgr. Jarmila Procházková 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17
181920212223
24252627282930
31