Logotyp Základní škola Česká Ves
Základní škola Česká Ves
 

Do třetice všeho dobrého

 

tak by bylo možné ve stručnosti charakterizovat naše třetí nocování s panem Andersenem. Už si pomalu zvykáme na fakt, že každý rok je úplně jiný a přitom každý jinak skvělý. Letošní téma pátečního nocování bylo vzpomínkou na první výtisky Foglarových Rychlých šípů.

 

Program Noci s Andersenem si může každá skupina upravit podle svých představ a možností, i v tom mimo jiné spočívá kouzlo této akce. Využili jsme toho a zde předkládáme výsledek:

 

N O  C     S      A N D E R S E N E M    -   23. března 2018


1. Sraz v 17.00 - přivítání, vybalení. Dotazník: Jsi opravdu odvážný?

 

2. Pozdrav dánského velvyslance + tradiční lichožroutí píseň nocležníků:

                     .     .     .     .     .     .

 

Hej, Kudlo, nebejt lichožrouti, tak to si buď jist,

stanou se z nás knihožrouti, tak nám chutná číst!

 

3. Film Záhada hlavolamu (1993).

 

4. Černá hodinka – zhruba před měsícem jsme si o ní četli v čítance, teď jsme si ji mohli vyzkoušet. Jen jsme nepočítali se dvojí „návštěvou“, přičemž jedna byla strašidelnější než druhá!

 

5. Letos poprvé došlo i na setkání s jinými Anderseny - letos se totiž nocovalo i v obecní knihovně a to jsme si nenechali ujít!

 

6. Překvapení – nádherné divadelní představení, které pro nás exkluzivně sehrálo dámské kvarteto s uměleckým jménem Dramatky. Dámy naprosto úžasným způsobem zpracovaly a sehrály příběh Daisy Mrázkové Báječné úterý.

 

7. A konečně netrpělivě očekávaná stezka odvahy! Venku prší, takže je jasné, že vše se odehraje ve škole – toho se paradoxně naši páťáci bojí mnohem více. A vězte, že se báli oprávněně, protože projít sám samojediný /sama samojediná školní sklepení, to je jen pro silné povahy!

 

8. Chvíle s hlavolamy – ježek v kleci, deskové i krychlové hlavolamy, Rubikova kostka. A jako přídavek: kdo umí hrát indiány (hra se 2 kostkami)?

 

9. Diskotéka na přání -  a  že těch přání bylo mnoho, včetně baby sharka, jak jinak.

 

10. Čas se nachýlil, takže jsme si navlékli slušivé noční úbory a rychle jsme zhltli alespoň pár stránek ve spacáku. Kdo to nestihl, mohl se těšit na ranní literární snídani…

 

11. Strašidelná povídka na dobrou noc, která, jak se posléze ukázalo, vlastně vůbec nebyla strašidelná. Jenže to zjistila jen čtoucí paní učitelka – my ostatní už jsme dávno odplouvali do říše snů…

 

Do třetice

Do třetice

Do třetice

Do třetice

 

Více fotografií ve fotogalerii.


třídní učitelka P. Mudrová, asistentka K. Proske 

 
 
 

kalendar 

Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17
181920212223
24252627282930
31